Yolanda | Discontinued
SPECIAL FEATURES
- Side Skin Part - Creates the illusions of natural hair growth at the part line.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFYOLANDA |
| Product Type: | Wig |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 16" |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval |
| Approximate Length: | Front 4.5" | Crown 8" | Sides 8" | Back 14' | Nape 3.5' |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Yolanda | Discontinued
Yolanda | Discontinued
SPECIAL FEATURES
- Side Skin Part - Creates the illusions of natural hair growth at the part line.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFYOLANDA |
| Product Type: | Wig |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 16" |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval |
| Approximate Length: | Front 4.5" | Crown 8" | Sides 8" | Back 14' | Nape 3.5' |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Side Skin Part - Creates the illusions of natural hair growth at the part line.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFYOLANDA |
| Product Type: | Wig |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 16" |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval |
| Approximate Length: | Front 4.5" | Crown 8" | Sides 8" | Back 14' | Nape 3.5' |























