Twirl It | Synthetic Wig (Basic Cap) | Discontinued
Twirl It curls are unforgettable! This fun Forever Young style is a shoulder length cut wig filled with a beautiful majestic curl pattern. The parted skin top gives the most natural look. Make a statement and show off gorgeous curls when you are coming or going!
| SKU: | FYWSTI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 12 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Crown 14.25" | Sides 19" | Back 19" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Twirl It | Synthetic Wig (Basic Cap) | Discontinued
Twirl It | Synthetic Wig (Basic Cap) | Discontinued
Twirl It curls are unforgettable! This fun Forever Young style is a shoulder length cut wig filled with a beautiful majestic curl pattern. The parted skin top gives the most natural look. Make a statement and show off gorgeous curls when you are coming or going!
| SKU: | FYWSTI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 12 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Crown 14.25" | Sides 19" | Back 19" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Twirl It curls are unforgettable! This fun Forever Young style is a shoulder length cut wig filled with a beautiful majestic curl pattern. The parted skin top gives the most natural look. Make a statement and show off gorgeous curls when you are coming or going!
| SKU: | FYWSTI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 12 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Crown 14.25" | Sides 19" | Back 19" |























