Stella | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
This wig is a short, loosely-curled capless style with tapered crown and gorgeous volume for a classic look.
| SKU: | JR5833 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.39 oz |
| Collection: | Classic |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 3" | Nape 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Stella | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Stella | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
This wig is a short, loosely-curled capless style with tapered crown and gorgeous volume for a classic look.
| SKU: | JR5833 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.39 oz |
| Collection: | Classic |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 3" | Nape 2.5" |
Original: $116.96
-65%$116.96
$40.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This wig is a short, loosely-curled capless style with tapered crown and gorgeous volume for a classic look.
| SKU: | JR5833 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.39 oz |
| Collection: | Classic |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 3" | Nape 2.5" |























