Stella | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESSTELLA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 6.5" | Crown 11" | Sides 9.5" | Back 12" | Nape 12" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Stella | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Stella | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESSTELLA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 6.5" | Crown 11" | Sides 9.5" | Back 12" | Nape 12" |
Original: $162.00
-65%$162.00
$56.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESSTELLA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 6.5" | Crown 11" | Sides 9.5" | Back 12" | Nape 12" |
























