Stacie | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Stacie by Noriko is a wispy layered cut with flipped ends. Give this short wig a shake and a quick spritz to awaken the tousled style. Then, finger style to achieve the desired look. The monofilament top gives this style a realistic look and feel.
| SKU: | RP1652 |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 5" | Nape: 4.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Stacie | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Stacie | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Stacie by Noriko is a wispy layered cut with flipped ends. Give this short wig a shake and a quick spritz to awaken the tousled style. Then, finger style to achieve the desired look. The monofilament top gives this style a realistic look and feel.
| SKU: | RP1652 |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 5" | Nape: 4.75" |
Original: $286.99
-65%$286.99
$100.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stacie by Noriko is a wispy layered cut with flipped ends. Give this short wig a shake and a quick spritz to awaken the tousled style. Then, finger style to achieve the desired look. The monofilament top gives this style a realistic look and feel.
| SKU: | RP1652 |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 5" | Nape: 4.75" |























