Stacie Gradient | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Wispy layered cut with flipped ends. Give the wig a shake and a quick spritz to awaken the tousled style. Then, finger style to achieve the desired look. The monofilament top gives this style a realistic look and feel.
| SKU: | RP1652G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 5" | Nape: 4.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Stacie Gradient | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Stacie Gradient | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Wispy layered cut with flipped ends. Give the wig a shake and a quick spritz to awaken the tousled style. Then, finger style to achieve the desired look. The monofilament top gives this style a realistic look and feel.
| SKU: | RP1652G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 5" | Nape: 4.75" |
Original: $306.00
-65%$306.00
$107.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Wispy layered cut with flipped ends. Give the wig a shake and a quick spritz to awaken the tousled style. Then, finger style to achieve the desired look. The monofilament top gives this style a realistic look and feel.
| SKU: | RP1652G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 5" | Nape: 4.75" |























