Sprite | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Sprite by Gabor has all over short tectured layers transforming a classic cut into a modern cutting edge style.
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.Ā
- Ultra Thin Adjusters ā Located at the nape for added comfort.
- Inside āHiddenā weft ā Integrated for a natural hairline.
| SKU: | EGSPRITE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.25 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Sides 2" | Back 2.75" | Nape 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Sprite | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Sprite | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Sprite by Gabor has all over short tectured layers transforming a classic cut into a modern cutting edge style.
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.Ā
- Ultra Thin Adjusters ā Located at the nape for added comfort.
- Inside āHiddenā weft ā Integrated for a natural hairline.
| SKU: | EGSPRITE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.25 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Sides 2" | Back 2.75" | Nape 2" |
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sprite by Gabor has all over short tectured layers transforming a classic cut into a modern cutting edge style.
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.Ā
- Ultra Thin Adjusters ā Located at the nape for added comfort.
- Inside āHiddenā weft ā Integrated for a natural hairline.
| SKU: | EGSPRITE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.25 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Sides 2" | Back 2.75" | Nape 2" |
























