Sienna | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched lace front line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | ESSIENNA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.1 oz |
| Collection: | Naturalle |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 7.5" | Sides 7" | Back 7.75" | Nape 5.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Sienna | DISCONTINUED
Sienna | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched lace front line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | ESSIENNA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.1 oz |
| Collection: | Naturalle |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 7.5" | Sides 7" | Back 7.75" | Nape 5.5" |
Original: $183.95
-65%$183.95
$64.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched lace front line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | ESSIENNA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.1 oz |
| Collection: | Naturalle |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 7.5" | Sides 7" | Back 7.75" | Nape 5.5" |
























