Shanda | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
Short, classic look with long side and crown layers for loose volume. Flattering and elegant!
| SKU: | LF1113 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4" | Nape: 4.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Shanda | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
Shanda | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
Short, classic look with long side and crown layers for loose volume. Flattering and elegant!
| SKU: | LF1113 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4" | Nape: 4.5" |
Original: $107.99
-65%$107.99
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Short, classic look with long side and crown layers for loose volume. Flattering and elegant!
| SKU: | LF1113 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4" | Nape: 4.5" |
























