Sapphire | Human Hair Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Classic shag, layered sides and back with a monofilament top. Made from the highest quality 100% Chinese hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9003 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 5" | Nape: 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





































Sapphire | Human Hair Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Sapphire | Human Hair Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Classic shag, layered sides and back with a monofilament top. Made from the highest quality 100% Chinese hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9003 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 5" | Nape: 2.5" |
Original: $780.00
-65%$780.00
$273.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic shag, layered sides and back with a monofilament top. Made from the highest quality 100% Chinese hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9003 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 5" | Nape: 2.5" |
























