Sandie Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Sandie Gradient is a textured bob with a tousled finish. Also available in non-gradient colors.
| SKU: | RP1648G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.2" | Crown: 6.4" | Nape: 3.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Sandie Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Sandie Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Sandie Gradient is a textured bob with a tousled finish. Also available in non-gradient colors.
| SKU: | RP1648G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.2" | Crown: 6.4" | Nape: 3.6" |
Original: $217.99
-65%$217.99
$76.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sandie Gradient is a textured bob with a tousled finish. Also available in non-gradient colors.
| SKU: | RP1648G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.2" | Crown: 6.4" | Nape: 3.6" |























