Roxie | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline, allows for styling away from the face
- Hand-Tied Cap - Allows each hair to swivel freely for natural movement
| SKU: | EYROXIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.9 oz |
| Collection: | Hand Tied |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 9 | Crown 12 | Sides 7 | Nape 11 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Roxie | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Roxie | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline, allows for styling away from the face
- Hand-Tied Cap - Allows each hair to swivel freely for natural movement
| SKU: | EYROXIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.9 oz |
| Collection: | Hand Tied |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 9 | Crown 12 | Sides 7 | Nape 11 |
Original: $365.99
-65%$365.99
$128.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline, allows for styling away from the face
- Hand-Tied Cap - Allows each hair to swivel freely for natural movement
| SKU: | EYROXIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.9 oz |
| Collection: | Hand Tied |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 9 | Crown 12 | Sides 7 | Nape 11 |























