Retro Hot | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
There are some styles that are always at the top of the best sellers list...Retro Hot by Forever Young is one of them. This straight long wig with a skin top parted middle is a gorgeous full body style that turns heads.
| SKU: | FYWSRH |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 13 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Crown 14.25" | Sides 16.5" | Back 16.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Retro Hot | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Retro Hot | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
There are some styles that are always at the top of the best sellers list...Retro Hot by Forever Young is one of them. This straight long wig with a skin top parted middle is a gorgeous full body style that turns heads.
| SKU: | FYWSRH |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 13 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Crown 14.25" | Sides 16.5" | Back 16.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
There are some styles that are always at the top of the best sellers list...Retro Hot by Forever Young is one of them. This straight long wig with a skin top parted middle is a gorgeous full body style that turns heads.
| SKU: | FYWSRH |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 13 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Crown 14.25" | Sides 16.5" | Back 16.5" |























