Regan | Synthetic Wig (Full Mono) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Double-Layer Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individuals own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP2546 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6.75" | Crown 6' | Nape 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Regan | Synthetic Wig (Full Mono) | UNAVAILABLE
Regan | Synthetic Wig (Full Mono) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Double-Layer Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individuals own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP2546 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6.75" | Crown 6' | Nape 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Double-Layer Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individuals own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP2546 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6.75" | Crown 6' | Nape 2" |
























