Platinum 108 | 100% Human Hair Wig | UNAVAILABLE
Platinum 108 by Louis Ferre is a 100% hand tied, human hair monofilament wig. Shoulder length page with curving ends. Made from the highest quality 100% Human Hair Chinese and Indian Blend, processed to feel like European hair.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
Ā
| SKU: | LFPC108 |
|---|---|
| Collection: | Platinum Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 5.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 6.5" | Crown: 11" | Nape: 5.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Platinum 108 | 100% Human Hair Wig | UNAVAILABLE
Platinum 108 | 100% Human Hair Wig | UNAVAILABLE
Platinum 108 by Louis Ferre is a 100% hand tied, human hair monofilament wig. Shoulder length page with curving ends. Made from the highest quality 100% Human Hair Chinese and Indian Blend, processed to feel like European hair.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
Ā
| SKU: | LFPC108 |
|---|---|
| Collection: | Platinum Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 5.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 6.5" | Crown: 11" | Nape: 5.5" |
Original: $1,480.99
-65%$1,480.99
$518.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Platinum 108 by Louis Ferre is a 100% hand tied, human hair monofilament wig. Shoulder length page with curving ends. Made from the highest quality 100% Human Hair Chinese and Indian Blend, processed to feel like European hair.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
Ā
| SKU: | LFPC108 |
|---|---|
| Collection: | Platinum Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 5.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 6.5" | Crown: 11" | Nape: 5.5" |























