Platinum 107 | Human Hair Wig (Hand-Tied) | UNAVAILABLE
100% hand tied human hair monofilament wig. Bob with soft straight body. Made from the highest quality 100% Human Hair Chinese and Indian Blend, processed to feel like European hair.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LFPC107 |
|---|---|
| Collection: | Platinum Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 4.9 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 10.5" | Nape: 3'" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














Platinum 107 | Human Hair Wig (Hand-Tied) | UNAVAILABLE
Platinum 107 | Human Hair Wig (Hand-Tied) | UNAVAILABLE
100% hand tied human hair monofilament wig. Bob with soft straight body. Made from the highest quality 100% Human Hair Chinese and Indian Blend, processed to feel like European hair.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LFPC107 |
|---|---|
| Collection: | Platinum Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 4.9 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 10.5" | Nape: 3'" |
Original: $1,260.99
-65%$1,260.99
$441.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
100% hand tied human hair monofilament wig. Bob with soft straight body. Made from the highest quality 100% Human Hair Chinese and Indian Blend, processed to feel like European hair.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LFPC107 |
|---|---|
| Collection: | Platinum Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | 100% Hand-Tied, Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 4.9 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 10.5" | Nape: 3'" |























