Patchy-6 | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Patchy-6 by Motown Tress is a beautiful long shaggy showgirl with layers that softly frame the face combined with a side skin part for a deceptively natural look.
SPECIAL FEATURES
- High-Quality Fiber - Giving you longer lasting beauty with high-quality materials.
- Cap Design - Cool comfortable design for all day wearing.
- Side Skin Part - Gives you a natural look where the hair in parted.
| SKU: | MTPATCHY6 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Synthetic Wig |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Round,Square |
| Approximate Length: | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Patchy-6 | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Patchy-6 | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Patchy-6 by Motown Tress is a beautiful long shaggy showgirl with layers that softly frame the face combined with a side skin part for a deceptively natural look.
SPECIAL FEATURES
- High-Quality Fiber - Giving you longer lasting beauty with high-quality materials.
- Cap Design - Cool comfortable design for all day wearing.
- Side Skin Part - Gives you a natural look where the hair in parted.
| SKU: | MTPATCHY6 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Synthetic Wig |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Round,Square |
| Approximate Length: | N/A |
Original: $37.95
-65%$37.95
$13.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Patchy-6 by Motown Tress is a beautiful long shaggy showgirl with layers that softly frame the face combined with a side skin part for a deceptively natural look.
SPECIAL FEATURES
- High-Quality Fiber - Giving you longer lasting beauty with high-quality materials.
- Cap Design - Cool comfortable design for all day wearing.
- Side Skin Part - Gives you a natural look where the hair in parted.
| SKU: | MTPATCHY6 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Synthetic Wig |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Round,Square |
| Approximate Length: | N/A |
























