Parisian Bob | HF Synthetic Wig (Mono Part) | UNAVAILABLE
Parisian Bob by Forever Young is a wavy layered bob made with heat-friendly fiber. The side bang frames the face and can be trimmed by your stylist. The heat-friendly fiber allows you to straighten or curl the hair using your favorite heat tools. This cut and hairstyle is always on trend and comes in an array of salon inspired colors.
SPECIAL FEATURES
- Heat-Friendly Synthetic Fiber
- Machine Made Monofilament Part
- Open Wefted Cap
- 14ā Long
| SKU: | FYWMPB |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.3 oz |
| Overall Length: | 14 inch |
| Cap Construction: | Monofilament Part |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Parisian Bob | HF Synthetic Wig (Mono Part) | UNAVAILABLE
Parisian Bob | HF Synthetic Wig (Mono Part) | UNAVAILABLE
Parisian Bob by Forever Young is a wavy layered bob made with heat-friendly fiber. The side bang frames the face and can be trimmed by your stylist. The heat-friendly fiber allows you to straighten or curl the hair using your favorite heat tools. This cut and hairstyle is always on trend and comes in an array of salon inspired colors.
SPECIAL FEATURES
- Heat-Friendly Synthetic Fiber
- Machine Made Monofilament Part
- Open Wefted Cap
- 14ā Long
| SKU: | FYWMPB |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.3 oz |
| Overall Length: | 14 inch |
| Cap Construction: | Monofilament Part |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | N/A |
Original: $101.99
-65%$101.99
$35.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Parisian Bob by Forever Young is a wavy layered bob made with heat-friendly fiber. The side bang frames the face and can be trimmed by your stylist. The heat-friendly fiber allows you to straighten or curl the hair using your favorite heat tools. This cut and hairstyle is always on trend and comes in an array of salon inspired colors.
SPECIAL FEATURES
- Heat-Friendly Synthetic Fiber
- Machine Made Monofilament Part
- Open Wefted Cap
- 14ā Long
| SKU: | FYWMPB |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.3 oz |
| Overall Length: | 14 inch |
| Cap Construction: | Monofilament Part |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | N/A |























