Pammy | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
There is no denying that long hair wins hands down in the glamour stakes and this wig is first past the post. Pammy features a monofilament top for styling versatility.
| SKU: | LF7013 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7 oz |
| Overall Length: | 30" |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 16" | Nape: 18" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Pammy | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Pammy | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
There is no denying that long hair wins hands down in the glamour stakes and this wig is first past the post. Pammy features a monofilament top for styling versatility.
| SKU: | LF7013 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7 oz |
| Overall Length: | 30" |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 16" | Nape: 18" |
Original: $297.99
-65%$297.99
$104.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
There is no denying that long hair wins hands down in the glamour stakes and this wig is first past the post. Pammy features a monofilament top for styling versatility.
| SKU: | LF7013 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7 oz |
| Overall Length: | 30" |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 16" | Nape: 18" |























