Oprah-1 | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Side Skin Part - Creates the illusions of natural hair growth at the part line.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFOPRAH1 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.7 oz |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval |
| Approximate Length: | Front 4' | Crown 5.5" | Sides 5' | Back 13' | Nape 4.5' |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oprah-1 | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Oprah-1 | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Side Skin Part - Creates the illusions of natural hair growth at the part line.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFOPRAH1 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.7 oz |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval |
| Approximate Length: | Front 4' | Crown 5.5" | Sides 5' | Back 13' | Nape 4.5' |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Side Skin Part - Creates the illusions of natural hair growth at the part line.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFOPRAH1 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.7 oz |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval |
| Approximate Length: | Front 4' | Crown 5.5" | Sides 5' | Back 13' | Nape 4.5' |
























