Opal | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Bob wig by Louis Ferre with soft straight body and a monofilament top. Made from the highest quality 100% Chinese hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9007 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 4.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.75" | Crown: 11" | Nape: 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Opal | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Opal | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Bob wig by Louis Ferre with soft straight body and a monofilament top. Made from the highest quality 100% Chinese hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9007 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 4.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.75" | Crown: 11" | Nape: 2" |
Original: $980.99
-65%$980.99
$343.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bob wig by Louis Ferre with soft straight body and a monofilament top. Made from the highest quality 100% Chinese hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9007 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 4.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.75" | Crown: 11" | Nape: 2" |























