Monique | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | EYMONIQ |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.7 oz |
| Collection: | Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6.25" | Crown 12" | Sides 11.25" | Nape 12.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Monique | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Monique | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | EYMONIQ |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.7 oz |
| Collection: | Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6.25" | Crown 12" | Sides 11.25" | Nape 12.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | EYMONIQ |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.7 oz |
| Collection: | Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6.25" | Crown 12" | Sides 11.25" | Nape 12.75" |























