Modern Edge | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Modern Edge by Forever Young is a mid-length shag wig with a long sweeping side bang and face framing layers. The graduated length and soft fringe create shape and a sleek silhouette. The skin top is perfectly placed to give the look of a natural part line at the crown.
| SKU: | FYWSME |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 14.25" | Nape 5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Modern Edge | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Modern Edge | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Modern Edge by Forever Young is a mid-length shag wig with a long sweeping side bang and face framing layers. The graduated length and soft fringe create shape and a sleek silhouette. The skin top is perfectly placed to give the look of a natural part line at the crown.
| SKU: | FYWSME |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 14.25" | Nape 5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern Edge by Forever Young is a mid-length shag wig with a long sweeping side bang and face framing layers. The graduated length and soft fringe create shape and a sleek silhouette. The skin top is perfectly placed to give the look of a natural part line at the crown.
| SKU: | FYWSME |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Collection: | Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 14.25" | Nape 5" |























