Millie Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Millie Gradient by Noriko is a unique trendy short style with a flirt edge. This tousled style has gorgeous layers and a long wispy nape for a new trend in today's fashion forward looks. Using only the finest materials available, each wig is meticulously handcrafted into what rightfully has been described as "The Ultimate Wig Experience."
Millie Gradient is available here.
| SKU: | RP1655G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4.75" | Nape: 4.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Millie Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Millie Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Millie Gradient by Noriko is a unique trendy short style with a flirt edge. This tousled style has gorgeous layers and a long wispy nape for a new trend in today's fashion forward looks. Using only the finest materials available, each wig is meticulously handcrafted into what rightfully has been described as "The Ultimate Wig Experience."
Millie Gradient is available here.
| SKU: | RP1655G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4.75" | Nape: 4.75" |
Original: $228.99
-65%$228.99
$80.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Millie Gradient by Noriko is a unique trendy short style with a flirt edge. This tousled style has gorgeous layers and a long wispy nape for a new trend in today's fashion forward looks. Using only the finest materials available, each wig is meticulously handcrafted into what rightfully has been described as "The Ultimate Wig Experience."
Millie Gradient is available here.
| SKU: | RP1655G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4.75" | Nape: 4.75" |























