Michelle | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
The Michelle by Louis Ferre is a mid-length high fashion wig with curls and a layering throughout for added volume.
| SKU: | LF2011 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.8 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.75" | Crown: 5" | Nape: 8.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Michelle | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
Michelle | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
The Michelle by Louis Ferre is a mid-length high fashion wig with curls and a layering throughout for added volume.
| SKU: | LF2011 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.8 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.75" | Crown: 5" | Nape: 8.5" |
Original: $132.99
-65%$132.99
$46.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Michelle by Louis Ferre is a mid-length high fashion wig with curls and a layering throughout for added volume.
| SKU: | LF2011 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.8 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.75" | Crown: 5" | Nape: 8.5" |























