Mason Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Mason Gradient is a mixed layers with beveled ends build attitude into this style with a sophisticated "kick".
| SKU: | RP1632G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 2.4" | Crown: 3" | Nape: 1.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Mason Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Mason Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Mason Gradient is a mixed layers with beveled ends build attitude into this style with a sophisticated "kick".
| SKU: | RP1632G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 2.4" | Crown: 3" | Nape: 1.6" |
Original: $222.99
-65%$222.99
$78.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Mason Gradient is a mixed layers with beveled ends build attitude into this style with a sophisticated "kick".
| SKU: | RP1632G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 2.4" | Crown: 3" | Nape: 1.6" |























