Manhattan Soiree | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Hand-tied sides and back - for a natural look and limitless styling options.
- Lace Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
| SKU: | LF7036LF |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Lace Front, Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 5.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 12" | Crown: 10" | Nape: 12" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Manhattan Soiree | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Manhattan Soiree | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Hand-tied sides and back - for a natural look and limitless styling options.
- Lace Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
| SKU: | LF7036LF |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Lace Front, Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 5.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 12" | Crown: 10" | Nape: 12" |
Original: $272.99
-65%$272.99
$95.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Hand-tied sides and back - for a natural look and limitless styling options.
- Lace Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
| SKU: | LF7036LF |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Lace Front, Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 5.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 12" | Crown: 10" | Nape: 12" |
























