Madison | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Simple classic high volume wedge cut with tapered back. Just remove from the box, give it a quick shake and a spritz, and finger style for a classic look. The monofilament top gives this style a realistic look and a comfortable fit.
| SKU: | RP1651 |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.75" | Nape: 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Madison | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Madison | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Simple classic high volume wedge cut with tapered back. Just remove from the box, give it a quick shake and a spritz, and finger style for a classic look. The monofilament top gives this style a realistic look and a comfortable fit.
| SKU: | RP1651 |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.75" | Nape: 2.5" |
Original: $270.30
-65%$270.30
$94.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple classic high volume wedge cut with tapered back. Just remove from the box, give it a quick shake and a spritz, and finger style for a classic look. The monofilament top gives this style a realistic look and a comfortable fit.
| SKU: | RP1651 |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.75" | Nape: 2.5" |
























