Madison | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Madison by Louis Ferre is a wavy shoulder-length style. Featuring a monofilament cap construction this synthetic hair wig allows styling versatility and a natural looking part. The layers can be tossed in or out with ease to change up the style.
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.Ā
| SKU: | LF7031 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 4.1 oz |
| Approximate Length: | Front: 7.5" | Crown: 7.5" | Nape: 8.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Madison | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Madison | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Madison by Louis Ferre is a wavy shoulder-length style. Featuring a monofilament cap construction this synthetic hair wig allows styling versatility and a natural looking part. The layers can be tossed in or out with ease to change up the style.
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.Ā
| SKU: | LF7031 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 4.1 oz |
| Approximate Length: | Front: 7.5" | Crown: 7.5" | Nape: 8.5" |
Original: $272.99
-65%$272.99
$95.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Madison by Louis Ferre is a wavy shoulder-length style. Featuring a monofilament cap construction this synthetic hair wig allows styling versatility and a natural looking part. The layers can be tossed in or out with ease to change up the style.
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.Ā
| SKU: | LF7031 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 4.1 oz |
| Approximate Length: | Front: 7.5" | Crown: 7.5" | Nape: 8.5" |
























