M. Nicole | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Feather light weight (2.2oz). Short, soft layers with a tapered back. Just finger-style and go. French lace front and a monofilament top.
| SKU: | WP541 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Synthetic Wigs |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown | Sides 3.5" | Back | Nape 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











M. Nicole | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
M. Nicole | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Feather light weight (2.2oz). Short, soft layers with a tapered back. Just finger-style and go. French lace front and a monofilament top.
| SKU: | WP541 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Synthetic Wigs |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown | Sides 3.5" | Back | Nape 2.5" |
Original: $224.00
-65%$224.00
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Feather light weight (2.2oz). Short, soft layers with a tapered back. Just finger-style and go. French lace front and a monofilament top.
| SKU: | WP541 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Synthetic Wigs |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown | Sides 3.5" | Back | Nape 2.5" |
























