Lucy | Synthetic Wig (Mono Crown) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Monofilament crown creates the illusion of a natural looking scalp where the hair is parted at the crown.
- Synthetic hair is pre-styled and ready-to-wear.
| SKU: | RV6362 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | The Wig Collection by Revlon |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Crown |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 17" | Sides 13" | Nape 11.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns























Lucy | Synthetic Wig (Mono Crown) | DISCONTINUED
Lucy | Synthetic Wig (Mono Crown) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Monofilament crown creates the illusion of a natural looking scalp where the hair is parted at the crown.
- Synthetic hair is pre-styled and ready-to-wear.
| SKU: | RV6362 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | The Wig Collection by Revlon |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Crown |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 17" | Sides 13" | Nape 11.25" |
Original: $172.95
-65%$172.95
$60.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Monofilament crown creates the illusion of a natural looking scalp where the hair is parted at the crown.
- Synthetic hair is pre-styled and ready-to-wear.
| SKU: | RV6362 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | The Wig Collection by Revlon |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Crown |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Square |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 17" | Sides 13" | Nape 11.25" |























