Lite N Easy | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Short-length, classic bouffant styled wig with volumes of curls.
| SKU: | JR5305 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.9 oz |
| Collection: | Classic |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5" | Crown 3.5" | Sides 2.5" | Nape 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Lite N Easy | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Lite N Easy | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Short-length, classic bouffant styled wig with volumes of curls.
| SKU: | JR5305 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.9 oz |
| Collection: | Classic |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5" | Crown 3.5" | Sides 2.5" | Nape 2" |
Original: $114.24
-65%$114.24
$39.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Short-length, classic bouffant styled wig with volumes of curls.
| SKU: | JR5305 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.9 oz |
| Collection: | Classic |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5" | Crown 3.5" | Sides 2.5" | Nape 2" |























