Linda Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Layered to frame the face this chin length bobbed style never ceases to be in popular demand. Linda features a monofilament top for easy styling versatility.
Ā
| SKU: | LF7007P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 4.3 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 10.5" | Nape: 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Linda Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Linda Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Layered to frame the face this chin length bobbed style never ceases to be in popular demand. Linda features a monofilament top for easy styling versatility.
Ā
| SKU: | LF7007P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 4.3 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 10.5" | Nape: 2" |
Original: $273.99
-65%$273.99
$95.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Layered to frame the face this chin length bobbed style never ceases to be in popular demand. Linda features a monofilament top for easy styling versatility.
Ā
| SKU: | LF7007P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 4.3 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 10.5" | Nape: 2" |























