Lexy Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Lexy Gradient (Rooted Colors) by Noriko is a carefree layers with randomly flipped ends. The Lexy has pre-teasing and crimping throughout the style for added volume.
| SKU: | RP1642G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.8 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.4'" | Nape: 4.8" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














Lexy Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Lexy Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Lexy Gradient (Rooted Colors) by Noriko is a carefree layers with randomly flipped ends. The Lexy has pre-teasing and crimping throughout the style for added volume.
| SKU: | RP1642G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.8 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.4'" | Nape: 4.8" |
Original: $222.99
-65%$222.99
$78.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Lexy Gradient (Rooted Colors) by Noriko is a carefree layers with randomly flipped ends. The Lexy has pre-teasing and crimping throughout the style for added volume.
| SKU: | RP1642G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 2.8 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.4'" | Nape: 4.8" |























