Lavender | Discontinued
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- New Futura Fiber - Is heat resistant fiber that gives a look, feel, and responsiveness much closer to human hair then other synthetic fibers.
| SKU: | VFLAVENDER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.6 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 21" |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 12" | Crown 14" | Sides 14.5" | Back 21" | Nape 16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Lavender | Discontinued
Lavender | Discontinued
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- New Futura Fiber - Is heat resistant fiber that gives a look, feel, and responsiveness much closer to human hair then other synthetic fibers.
| SKU: | VFLAVENDER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.6 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 21" |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 12" | Crown 14" | Sides 14.5" | Back 21" | Nape 16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- New Futura Fiber - Is heat resistant fiber that gives a look, feel, and responsiveness much closer to human hair then other synthetic fibers.
| SKU: | VFLAVENDER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.6 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 21" |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 12" | Crown 14" | Sides 14.5" | Back 21" | Nape 16" |























