Kimora | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Kimora by Vivica Fox is a display of loose and tight waves combined with a lace front cap construction.
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFKIMORA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 6.2 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval |
| Approximate Length: | Front 11" | Crown 10" | Sides 11" | Back 21' | Nape 13" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kimora | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Kimora | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Kimora by Vivica Fox is a display of loose and tight waves combined with a lace front cap construction.
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFKIMORA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 6.2 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval |
| Approximate Length: | Front 11" | Crown 10" | Sides 11" | Back 21' | Nape 13" |
Original: $48.90
-65%$48.90
$17.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Kimora by Vivica Fox is a display of loose and tight waves combined with a lace front cap construction.
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | VFKIMORA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 6.2 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval |
| Approximate Length: | Front 11" | Crown 10" | Sides 11" | Back 21' | Nape 13" |
























