Keri | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Short layers, wispy sides with height & body and a monofilament top. When less is more a fashionable career look that's always in style.
| SKU: | LF7012 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 6.5" | Nape: 2.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Keri | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Keri | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Short layers, wispy sides with height & body and a monofilament top. When less is more a fashionable career look that's always in style.
| SKU: | LF7012 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 6.5" | Nape: 2.75" |
Original: $273.24
-65%$273.24
$95.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Short layers, wispy sides with height & body and a monofilament top. When less is more a fashionable career look that's always in style.
| SKU: | LF7012 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 6.5" | Nape: 2.75" |
























