Kaitlin | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Designed exclusively for children to comfortably fit a smaller head size, the Kaitlin is a shoulder-length page style with a full bang. This wig can be styled into a variety of updos and half-dos or customized with layered through the sides and back to create more body or achieve a different look.
| SKU: | PPCW1 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.9 oz |
| Collection: | Children's Wig |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5-4.5" | Crown 15" | Sides 15" | Back 6-15" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Kaitlin | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Kaitlin | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Designed exclusively for children to comfortably fit a smaller head size, the Kaitlin is a shoulder-length page style with a full bang. This wig can be styled into a variety of updos and half-dos or customized with layered through the sides and back to create more body or achieve a different look.
| SKU: | PPCW1 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.9 oz |
| Collection: | Children's Wig |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5-4.5" | Crown 15" | Sides 15" | Back 6-15" |
Original: $135.00
-65%$135.00
$47.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Designed exclusively for children to comfortably fit a smaller head size, the Kaitlin is a shoulder-length page style with a full bang. This wig can be styled into a variety of updos and half-dos or customized with layered through the sides and back to create more body or achieve a different look.
| SKU: | PPCW1 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.9 oz |
| Collection: | Children's Wig |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5-4.5" | Crown 15" | Sides 15" | Back 6-15" |























