Jessie | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individual's own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP1670 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.1 oz |
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Nape 2.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Jessie | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Jessie | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individual's own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP1670 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.1 oz |
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Nape 2.25" |
Original: $214.20
-65%$214.20
$74.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Monofilament - features a chameleon-like base layer that has the ability to match an individual's own scalp.
- Hand Tied Top - specifically designed to provide an especially natural appearance.
| SKU: | RP1670 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.1 oz |
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Nape 2.25" |
























