Jenny | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Special Features:
- SmartLace⢠- Ready to wear lace front mimics the appearance of a natural hairline and allows for styling away from the face. No tape or adhesive necessary.Ā
- Open cap construction - Allows maximum ventilation, keeps your wig light and cool all day.
| SKU: | JR5961 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Smart Lace Collection by Jon Renau |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 5" | Crown 6.25" | Sides 4" | Nape 1.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Jenny | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Jenny | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Special Features:
- SmartLace⢠- Ready to wear lace front mimics the appearance of a natural hairline and allows for styling away from the face. No tape or adhesive necessary.Ā
- Open cap construction - Allows maximum ventilation, keeps your wig light and cool all day.
| SKU: | JR5961 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Smart Lace Collection by Jon Renau |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 5" | Crown 6.25" | Sides 4" | Nape 1.75" |
Original: $165.92
-65%$165.92
$58.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Special Features:
- SmartLace⢠- Ready to wear lace front mimics the appearance of a natural hairline and allows for styling away from the face. No tape or adhesive necessary.Ā
- Open cap construction - Allows maximum ventilation, keeps your wig light and cool all day.
| SKU: | JR5961 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Smart Lace Collection by Jon Renau |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 5" | Crown 6.25" | Sides 4" | Nape 1.75" |
























