Jennifer Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Mid length European wave w/ flowing layers upon layers and a monofilament top. Supreme example of just how well a quality Louis Ferre monofilament wig can replicate a classic, modern day look.
| SKU: | LF7001P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 12" | Nape: 12" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Jennifer Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Jennifer Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Mid length European wave w/ flowing layers upon layers and a monofilament top. Supreme example of just how well a quality Louis Ferre monofilament wig can replicate a classic, modern day look.
| SKU: | LF7001P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 12" | Nape: 12" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Mid length European wave w/ flowing layers upon layers and a monofilament top. Supreme example of just how well a quality Louis Ferre monofilament wig can replicate a classic, modern day look.
| SKU: | LF7001P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 12" | Nape: 12" |























