Jeannie | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth where the hair is parted.
- Hand-tied - for a natural look and limitless styling options.
| SKU: | EYJEANNIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.76 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Lace Front, Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 2.25" | Crown 3.25" | Sides 1.75" | Nape 1.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Jeannie | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Jeannie | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth where the hair is parted.
- Hand-tied - for a natural look and limitless styling options.
| SKU: | EYJEANNIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.76 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Lace Front, Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 2.25" | Crown 3.25" | Sides 1.75" | Nape 1.75" |
Original: $238.99
-65%$238.99
$83.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth where the hair is parted.
- Hand-tied - for a natural look and limitless styling options.
| SKU: | EYJEANNIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.76 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Lace Front, Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 2.25" | Crown 3.25" | Sides 1.75" | Nape 1.75" |
























