Jazzelle | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Pure Stretch Cap - The Pure Stretch Cap stretches throughout the entire perimeter of the wig, featuring super thin dual-stretch sides and an open cap construction. The top of the cap has a closed flower netting that helps maintain the durability and original shape of the style.
- Center Skin Part - The center skin part accents the style and gives the appearance of natural hair growth at the part.
- Adjustable Perimeter - The perimeter has adjustable straps for fit and comfort that allow the wig to be tightened or loosened up to 1/2 inch.
| SKU: | VFJAZZEL |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.1 oz |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 23" |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | 23" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

























Jazzelle | DISCONTINUED
Jazzelle | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Pure Stretch Cap - The Pure Stretch Cap stretches throughout the entire perimeter of the wig, featuring super thin dual-stretch sides and an open cap construction. The top of the cap has a closed flower netting that helps maintain the durability and original shape of the style.
- Center Skin Part - The center skin part accents the style and gives the appearance of natural hair growth at the part.
- Adjustable Perimeter - The perimeter has adjustable straps for fit and comfort that allow the wig to be tightened or loosened up to 1/2 inch.
| SKU: | VFJAZZEL |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.1 oz |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 23" |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | 23" |
Original: $32.95
-65%$32.95
$11.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Pure Stretch Cap - The Pure Stretch Cap stretches throughout the entire perimeter of the wig, featuring super thin dual-stretch sides and an open cap construction. The top of the cap has a closed flower netting that helps maintain the durability and original shape of the style.
- Center Skin Part - The center skin part accents the style and gives the appearance of natural hair growth at the part.
- Adjustable Perimeter - The perimeter has adjustable straps for fit and comfort that allow the wig to be tightened or loosened up to 1/2 inch.
| SKU: | VFJAZZEL |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.1 oz |
| Collection: | Synthetic Pure Stretch Cap |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 23" |
| Cap Construction: | Basic Cap, Skin Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | 23" |























