Janice | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
This long layered and curly monofilament top wig shows the beauty and energy of youth with fabulous blossom of curls.
| SKU: | LF7018 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.1 oz |
| Approximate Length: | Front: 7" | Crown: 10" | Nape: 18'" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Janice | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Janice | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
This long layered and curly monofilament top wig shows the beauty and energy of youth with fabulous blossom of curls.
| SKU: | LF7018 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.1 oz |
| Approximate Length: | Front: 7" | Crown: 10" | Nape: 18'" |
Original: $325.99
-65%$325.99
$114.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This long layered and curly monofilament top wig shows the beauty and energy of youth with fabulous blossom of curls.
| SKU: | LF7018 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.1 oz |
| Approximate Length: | Front: 7" | Crown: 10" | Nape: 18'" |























