Horizon Large | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Horizon Large Cap by Gabor Wigs; oodles of softly curled layers add feminine appeal to this below-the-collar shag. Large Cap Size. Horizon wig is available in Large and Average cap sizes.
| SKU: | EGLHORIZ |
|---|---|
| Collection: | Next |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Capless |
| Cap Size: | Large |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 5.25" | Sides: 6" | Back: 6" | Nape: 6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


















Horizon Large | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Horizon Large | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Horizon Large Cap by Gabor Wigs; oodles of softly curled layers add feminine appeal to this below-the-collar shag. Large Cap Size. Horizon wig is available in Large and Average cap sizes.
| SKU: | EGLHORIZ |
|---|---|
| Collection: | Next |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Capless |
| Cap Size: | Large |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 5.25" | Sides: 6" | Back: 6" | Nape: 6" |
Original: $115.60
-65%$115.60
$40.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Horizon Large Cap by Gabor Wigs; oodles of softly curled layers add feminine appeal to this below-the-collar shag. Large Cap Size. Horizon wig is available in Large and Average cap sizes.
| SKU: | EGLHORIZ |
|---|---|
| Collection: | Next |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Capless |
| Cap Size: | Large |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 5.25" | Sides: 6" | Back: 6" | Nape: 6" |























