Hillary | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Monofilament TopĀ - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.Ā
- Hand-Tied CapĀ - Creates natural movement and contours to your head for unsurpassed comfort.Ā
Ā
| SKU: | LF6002HM |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.25" | Nape: 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














Hillary | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Hillary | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Monofilament TopĀ - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.Ā
- Hand-Tied CapĀ - Creates natural movement and contours to your head for unsurpassed comfort.Ā
Ā
| SKU: | LF6002HM |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.25" | Nape: 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Monofilament TopĀ - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.Ā
- Hand-Tied CapĀ - Creates natural movement and contours to your head for unsurpassed comfort.Ā
Ā
| SKU: | LF6002HM |
|---|---|
| Collection: | Monosystem by Louis Ferre |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4" | Crown: 4.25" | Nape: 2" |
























