Hazel | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Front Lace Line - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | ESHAZEL |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.3 oz |
| Collection: | Naturalle |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 3.25" | Nape 3.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Hazel | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Hazel | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Front Lace Line - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | ESHAZEL |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.3 oz |
| Collection: | Naturalle |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 3.25" | Nape 3.5" |
Original: $169.00
-65%$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Front Lace Line - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | ESHAZEL |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.3 oz |
| Collection: | Naturalle |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 3.25" | Nape 3.5" |
























