Hayden | HF Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
| SKU: | VFHAYDEN |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 10 inch |
| Cap Construction: | Basic Cap, Lace Front |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 9" | Crown 7.5" | Sides 9" | Back 10.5" | Nape 3" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Hayden | HF Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Hayden | HF Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
| SKU: | VFHAYDEN |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 10 inch |
| Cap Construction: | Basic Cap, Lace Front |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 9" | Crown 7.5" | Sides 9" | Back 10.5" | Nape 3" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Pure Stretch Cap - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
- Lace Front - Virtually invisible lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
| SKU: | VFHAYDEN |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.2 oz |
| Collection: | Synthetic Deeep Lace Front |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 10 inch |
| Cap Construction: | Basic Cap, Lace Front |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 9" | Crown 7.5" | Sides 9" | Back 10.5" | Nape 3" |
























