Glam Rock | discontinued
From the Flaunt Collection; Glam Rock by Forever Young. Pair this wig with a great singing voice and you are set for the stage! This is the ultimate superstar razored long cut style. It's sexy face framing layers give a fresh look. This wig is edgy, glamorous and parted with a skin top look to keep it real!
| SKU: | FYWSGR |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 12 oz |
| Collection: | Flaunt Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Pear,Round |
| Approximate Length: | Front 5.5" | Crown 14.25" | Sides 13" | Back 13" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Glam Rock | discontinued
Glam Rock | discontinued
From the Flaunt Collection; Glam Rock by Forever Young. Pair this wig with a great singing voice and you are set for the stage! This is the ultimate superstar razored long cut style. It's sexy face framing layers give a fresh look. This wig is edgy, glamorous and parted with a skin top look to keep it real!
| SKU: | FYWSGR |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 12 oz |
| Collection: | Flaunt Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Pear,Round |
| Approximate Length: | Front 5.5" | Crown 14.25" | Sides 13" | Back 13" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
From the Flaunt Collection; Glam Rock by Forever Young. Pair this wig with a great singing voice and you are set for the stage! This is the ultimate superstar razored long cut style. It's sexy face framing layers give a fresh look. This wig is edgy, glamorous and parted with a skin top look to keep it real!
| SKU: | FYWSGR |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 12 oz |
| Collection: | Flaunt Synthetic Wig Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Pear,Round |
| Approximate Length: | Front 5.5" | Crown 14.25" | Sides 13" | Back 13" |























