FX-Copa | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
The FX-Copa Wig by Motown Tress is a medium length page shag with a flipped curl and flex cap construction making this style the perfect fit for any head size.
SPECIAL FEATURES
- High-Quality Fiber - Giving you longer lasting beauty with high-quality materials.
- Center Skin Top - Creates the illusions of natural hair growth where the hair is parted.
- Flex Cap Design - Stretches in every direction making it a 1 size fits all cap construction.
| SKU: | MTFXCOPA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Flex Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 14" |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





FX-Copa | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
FX-Copa | Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
The FX-Copa Wig by Motown Tress is a medium length page shag with a flipped curl and flex cap construction making this style the perfect fit for any head size.
SPECIAL FEATURES
- High-Quality Fiber - Giving you longer lasting beauty with high-quality materials.
- Center Skin Top - Creates the illusions of natural hair growth where the hair is parted.
- Flex Cap Design - Stretches in every direction making it a 1 size fits all cap construction.
| SKU: | MTFXCOPA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Flex Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 14" |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |
Original: $37.99
-65%$37.99
$13.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The FX-Copa Wig by Motown Tress is a medium length page shag with a flipped curl and flex cap construction making this style the perfect fit for any head size.
SPECIAL FEATURES
- High-Quality Fiber - Giving you longer lasting beauty with high-quality materials.
- Center Skin Top - Creates the illusions of natural hair growth where the hair is parted.
- Flex Cap Design - Stretches in every direction making it a 1 size fits all cap construction.
| SKU: | MTFXCOPA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Flex Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 14" |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |
























